Publisert
mandag
08
mars
2010
Meget godt salg av Fanaboken "På lag i 90 år" etter rosende omtale!
Flere av gruppene er kommet godt igang med salg av Fanaboken. SUPER medieomtale i BT,BA, Fanaposten og NRK-Hordaland gjør at interessen for boken også kommer fra idrettvenner utenfor vårt idrettslag.
" Levende lag, levende oppslagsverk" var overskriften i BT v/Knut Langeland. " Praktverk om Fana IL i 90 år" anmelder Fanaposten. BA v/Tom Hjertholm skiver bla. " En fantastisk flott bok på langt over 200 sider med over 50 protretter og flere hundrede bilder". I NRK -Hordaland var Atle Nilsen programleder og Dag Lindebjerg i studio sammen med bla. Tormod Valaker. Rosende ord og god stemning i studio fra de to som hadde lest mange slike bøker og elsker idrettshistorie.
Tilbakemeldingene fra andre Fanamedlemmer som er startet på leseprosessen av boken, forteller at de har kost seg med de gode historiene, som forfatter Tormod Valaker formidler på en strålende måte, og at de har fått enda bedre kjennskap til Fana IL gjennom menneskene og det indre liv. Mange av dem som har kjøpt boken,har ikke bare ville ha en bok, men flere eksemplarer som de vil gi som gave i familie, venner og kjente.Siden gruppene tjener kr. 80,- pr. solgt bok som gjennomføres av den enkelte gruppe, er det gode penger å tjene. Skøytegruppen brukte boken som gave og deltagerpremie under NM allround sist helg. For dem som ikke står på e- postliste til noen gruppe, kan boken kjøpes på klubbhuset på Nesttun Idrettsplass eller i bokhandelen i Lagunen og på Nesttun Senter. LØP OG KJØP :-)!
Sist oppdatert 31.07.2010 kl 11:52
<- Tilbake






















