Aktiviteter:

Velkommen som gymnast hos Fana RG

Her kommer litt info til deg som er tatt opp til konkurransepartiet i Rytmisk gymnastikk.

 

Trening
Det er et krav til trening minst to ganger i uken, noe som tilsier minst 4 timer trening.
Hvis man ikke kan komme på trening er det veldig viktig å gi beskjed. Husk å gi beskjed i god tid og til riktig trener!

Troppstrening:
For å kunne stille med tropp er vi avhengig av at alle i troppen stiller på trening. Reglene er dermed slik:
                Hvis man er vekke 3 troppstreninger på rad så har man mistet plassen sin på troppen, og går over til å bli reserve. Dvs. at man kan få stille på konkurranser om noen av de som har fast plass er forhindret i å stille. Det er 3 treninger uansett grunn.
                Hvis man er betydelig mye vekke mister man og plassen sin. Men jeg ønsker ikke sette noe antall her. Men jeg kommer til å gi en advarsel hvis noen står i fare for å miste plassen sin pga. dette.

Trenere

 Sara Bornati

Hovedtrener junior og rekrutt 

Mandag, tirsdag, onsdag og torsdag

 

 

Anna Aurbakken

Hovedtrener minirektutt

Onsdag

95 18 68 92

anna_aurbakken@hotmail.com

Solveig Grendahl

Trener tropp rekrutt

Torsdag

48 27 90 94

soolis90@hotmail.com

Ida Maria Harms

Trener junior og rekrutt

Tirsdag

95 10 14 35

adi_marie93@hotmail.com

Mathilde Fagerås

Trener minirekrutt tropp

Torsdag

97 65 30 86

mathildefageraas@hotmail.com

Hanne Wiese-Hansen

Hjelpetrener minirekrutt og rekrutt

Mandag og onsdag

90 27 26 90

hanne@datagrafikk.no



Konkurranser:

Som gymnast på konkurransepartiet plikter du deg til å stille på alle de lokale konkurrasnene. På våren reiser alle gymnastene på Norges største RG konkurranse i Asker, Glade RG dager.
Denne konkurransen er det vi trener mot hele sesongen og vi oppfordrer alle å reise.
Etter hvert som gymnastene blir eldre øker mengden konkurranser som er utenbys, skal man gå på konkurranserparti så kreves det at man deltar de de konkurransene som blir satt opp.

 

Klubb klær
Defilerings drakt: klubb dress hos MX sport i Laguneparken
Treningstøy på konkurranser: hvit tights, rød fana shorts og hvit fana singlett
(ta kontakt med materiell ansvarlig for shorts og singlett)

Klær på trening:
Tights, shorts, inn tilsittende singlet eller t skjorte.  Under oppvarming kan man ha på tynn inn tilsittende genser og en joggebukse uten på.
Håret skal være i en høy hestehale med flette i.

Konkurransedrakt:
Kan ofte kjøpes brukt på store konkurranser. Eller man kan bestille på http://www.famergturn.no/
Som minirekrutt trenger man ikke mer enn en konkurransedrakt.

Redskaper
Gymnasten må ha:
Tau (Kan kjøpes på Platou sport ca 10 mm tykt klatre tau)
Ring
Ball
Disse skal være med på hver trening!
Gymnasten kan ha:
Køller

Vimpel
Redskapene kan kjøpes på http://www.famergturn.no

Foreldre utvalget:
Leder:                              Gerhard Nygaard   mail: gerhard.nygaard@bgnett.no                  
Kasserer:                          Gerd Våge Aasen  (Andrea Våge Aasen) mail: Gerd-Vage.Aasen@sas.no
Materiell ansvarlig:             Renè Riise (Amalie Riise)  mail: rerii@online.no       
Nettansvarlig:                    Lene Selvig Nesse (Tilde N. Jørgensen) mail : Lene.Selvig.Nesse@Akersolutions.com
Påmeldingsansvarlig:         Helga Sekse (Rebekka Venge) mail: helga-s@online.no
Dugnadsansvarlig:         

RG representanter i turnstyret:
Kasserer:            Johan Stensaker (Alexandra Stensaker) mail: johan.stensaker@online.no
RG kontakt:        Erik Hodneland - mail: erikhod@broadpark.no


Hovedsponsor:




Samarbeidspartnere:





Flere Nyheter:

SPORTSDRILL VEST

Fana il var godt representert i helgens nasjonale konkurranse på Askøy med til sammen 20 deltakere fordelt på rekrutt, junior og seniorklassen.

Årsmøter og frister for å søke utviklingsstipend

Det nærmer seg årsmøter i Fana IL. Her finner dere en oversikt over når de forskjellige gruppene og hovedlaget har sine årsmøter. I forbindelse med årsmøtet til hovedlaget vil det bli delt ut utviklingsstipend. Her er det muligheter til å søke stipend for både utøvere, dommere, trenere og grupper/lag. Merk at det har kommet nye retningslinjer samt egne skjema som skal fylles ut fra gruppenes sportslige leder. Søknadsfrist er tirsdag 31.januar. Dersom noen har spørsmål vennligst ta kontakt med daglig leder.

Oppstart voksenpartier mandag 9. januar

Fana IL -  turngruppens voksenpartier for vårsemesteret 2012 har oppstart mandag 9. januar.

Oppstart åpne partier uke 3

Åpne partier starter uke 3 (som starter mandag 16. januar)

Fana IL ønsker alle et godt nytt år

Vi i Fana IL vil takke dere alle for et fantastisk 2011. Det har vært flotte sportslige fremganger med både VM og NM gull av våre utøvere og lag, og vi ser en fin utvikling i alle lagets grupper. Tusen takk til alle utøvere, trenere, ledere, foreldre og andre støttespillere som står på og gjør en utrolig innsats hver eneste dag. En stor takk også til våre samarbeidspartnere, uten deres gode støtte ville vi ikke hatt de gode forutsetningene. Vi ønsker dere alle et riktig godt nytt år, og ser frem til flotte idrettsprestasjoner sammen i 2012.



Nyhetsarkiv

Fana IL © 2009. Kontakt Fana IL.
Nettsidene er utviklet av Cox og Oktan Digital.



Intranett

Brukernavn 
Passord