Publisert
onsdag
02
juni
2010
NM i sportsdrill 2010
Her kommer en oppsummering av NM i sportsdrill i Ålesund 23. - 25.04.10
NM I SPORTSDRILL, ÅLESUND 23.-25.04.10
Seks juniorer og syv seniorer samt en ivrig heia-gjeng (les foreldre) kjørte av gårde til NM i Ålesund fredags morgen!
Etter en kjøretur på 6-8 timer bar det rett ut på gulvet i henholdsvis obligatoriske øvelser (oblig) for juniorene og kortprogram for seniorene. Nytt denne gangen var at det ble kjørt oblig for rekrutt, oblig for junior og kortprogram for senior samtidig ved siden av hverandre med tre sett dommere. Dermed gikk det raskt unna! Seniorene våre forregnet seg litt på dette, siden man alltid tidligere har kjørt kortprogram etter at rekruttene og juniorene er ferdig med sine obligatoriske øvelser. Det ble liten tid til oppvarming/forberedelser, og det var litt uheldig for noen av seniorene. En dårlig poengsum i oblig/kortprogram drar man med seg hele konkurransen.
Lørdag startet innledende runder etter en fin offisiell åpning med innmarsj og taler. Spesielt rekrutt og juniorklassene er store, 30-40 utøvere i hver. Seniorklassen er mindre, kun ”en hard kjerne” på vel 10-12 jenter var med.
Fana-junior Karoline Rongved fikk trøbbel med musikken, men klarte å skaffe tilveie et nytt lydspor som lot seg spille av. Musikken var litt annerledes enn originalen, men Karoline gjorde en god fremførelse uansett. Dessverre nådde hun ikke så høyt opp som vi hadde håpet.
Lørdag kveld ble resultatene offentliggjort og det ble klart hvem som kom til finalene søndag. Noen ble glade, noen ble skuffet. Men uansett, jentene hadde det kjekt sammen på ”klasserommet” om kvelden, med kortspill og moro.
Søndag var det finaler, og Fana var representert i alle grener. Frida Aksnes og Karoline Rongved i junior individuelt, Frida Aksnes/Pernille Rieber i jr par, Tia Caroline Aksnes og Camilla Evjen i senior individuelt, Tia Caroline Aksnes/Cathrine Rieber og og Marielle Johnsen/Ingrid Kleiven i senior par og Camilla Evjen, Caja Evjen, Cathrine Rieber, Marielle Johnsen, Karoline Rongved, Ingrid Kleiven og Tia Caroline Aksnes i tropp. Victoria Rong var reserve i troppen.
Resultater for Fana-jentene:
Junior Individuelt
Nr. 6 - Frida Aksnes (tatt ut til deltakelse Cup of Clubs i Sheffield, England)
Nr. 10 – Karoline Rongved
Nr. 17 – Pernille Rieber
Nr. 23 – Kristianne Gravelseter
Nr. 26 – Merete Karlsen
Nr. 34 – Ingelinn Molvik
Junior Par
Nr. 6 – Frida Aksnes/Pernille Rieber
Nr. 10 – Kristianne Gravelseter/Merete Karlsen
Juniortroppen kom på 5. plass

Senior Individuelt
Nr. 3 – Tia Caroline Aksnes (tatt ut til deltakelse i VM i Bergen i august)
Nr. 5 – Camilla Evjen (tatt ut til deltakelse Cup of Clubs i Sheffield, England)
Nr. 6 – Ingrid Kleiven (tatt ut til deltakelse Cup of Clubs i Sheffield, England)
Nr. 8 – Victoria Rong
Senior Par
Nr. 2 – Tia Caroline Aksnes/Cathrine Rieber (deltakelse Cup of Clubs i Sheffield, England)
Nr. 3 – Marielle Johnsen/Ingrid Kleiven
Seniortroppen endte på 2. plass bak Ålesund sin 1. tropp og klarte dessverre ikke å kvalifisere seg til VM på hjemmebane i Vestlandshallen 4.-8. august. Skuffelsen var stor en stund, men jentene gleder seg nå til å reise til England 5.-12. juli for å delta i Cup of Clubs-konkurransen der.


NM ble denne gang dominert av Ålesund-drillerne, de tok alle VM-plassene utenom Tia sin 3. plass i sr individuelt. Hun blir dermed den eneste utøveren fra Fana som deltar i VM i Vestlandshallen.
Vi vil anbefale alle interesserte å ta turen ut i Vestlandshallen i løpet av VM-dagene! Her vil man få se Verdens beste sportsdrillere, det er utrolig imponerende!
Sist oppdatert 23.05.2012 kl 01:27
<- Tilbake











