Aktiviteter:

Solid seier mot BHK 40-16 for damelaget Publisert torsdag 29 september 2011
/   Skrevet av Erik K. Halvorsen

Solid seier mot BHK 40-16 for damelaget

Damelaget gjorde en meget solid kamp i kveld, og satte det sammensatte BHK laget kraftig på plass. Pauseledelsen på 18-8 ble økt til sluttresultat 40-16. Nok en gang er det et meget godt kollektiv som står frem, og bredden i spillergruppen vises for alvor frem i en slik kamp. Med seieren har Fana som ventet full pott og serieledelse i 2.divisjon etter 3 serierunder.

Kampen mot et BHK lag som er betraktelig styrket siden sist de var i 2.divisjon (de overtok både plassen til Nordnes og spillerne, samt har fått fine forsterkninger inn) viste for alvor den fine bredden det er i årets Fana mannskap. Men i starten av kampen er det solide prestasjoner fremover på banen, og det motsatte bakover. En for dagen strålende June Bergesen i mål varter opp med 6 kvalifiserte redninger de første 10 minuttene, dermed får Fana satt premissene for kampen og tar en ledelse 6-2 i en jevnspilt åpning. Derfra er de neste 10 minuttene glimrende over hele linjen. Det er aggresivt og godt forsvarsspill, godt ankomstspill og høyt balltempo og fine løsninger i det etablerte angrepsspillet. Spesielt er det moro å se det gode samspillet mellom Elisabeth Lund og Kristine Henriksen Håland på linjen. Jentene går fra 6-2 til 16-5 i denne perioden. Avslutningen på omgangen faller litt i kvalitet med litt for mye bomskudd, og dermed kan Fana ta med seg en 10 måls ledelse 18-8 til pause.

I starten av 2.omgang ser vi et veldig fokusert og nøyaktig Fana lag som spiller stor håndball. Det er rett og slett bunnsolid. Ledelsen økes til 27-11, og det er veldig mye å glede seg over. Utover i omgangen står alle jentene frem og leverer gode prestasjoner. Kampen har Fana full kontroll på og vinner til slutt med fortjente 40-16 mot et BHK lag som vil plassere seg trygt midt på treet i divisjonen. Karoline Gjengedal får sin redebut i Fana drakten i 2.divisjon etter oppholdet i Spania og viser at hun blir en fin tilvekst. Dagens beste Fana spiller er June Bergesen.

Fakta

Fana - BHK 40-16

Slåtthaughallen torsdag 29.september

Spillere Fana: June Bergesen 14 redninger, Karoline Gjengedal 5 redninger, Birgiite Karlsen Hagen 7 mål, Kristine Henriksen Håland 6 mål, Emilie Christensen 6 mål, Celine Sivertsen 6 mål, Elisabeth Lund 4 mål, Amalie Elven 4 mål, Elisa Christensen 3 mål, Karoline Holm 2 mål, Lise Marie Karlsen Hagen 2 mål, Catharina Skorpen Furnes

Utvisninger: BHK 2x2 min og Fana 1x2min


Sist oppdatert 22.05.2012 kl 00:33

<- Tilbake


Hovedsponsor:




Samarbeidspartnere:





Flere Nyheter:

Vårspretten 2012

Kampoppsettet til årets vårturnering er nå klart. Kampene starter alt 17 april i Bjørnarhallen for våre jenter 10 årslag. Husk at i denne turenringen spilles det etter neste sesongs årsklasser, og det betyr at det er jenter 2002 som spiller da.

TRENERUTDANNING

Vi i Fana IL har målsetting om å få frem utøvere på topplan innenfor våre
idretter. En av de viktigste betingelsene for å oppnå gode resultater er
kompetanse på høyeste nivå. Her er  OLT´s tilbud om topptrenerutdannelse for
perioden 2012-2014 til dere trenere som vil videre.
Ta kontakt med Daglig leder Hans R. Dankertsen(Fana IL) eller Pia Mørk
Andreassen hos OLT Vest  ang. spørsmål.

Det er også en invitasjon til kurs for å lære om tilrettelegging av aktivitet for utviklingshemmede(les nederst i artikkelen).

Birgitte Karlsen Hagen tatt ut på LK94 samling

U-jentene (LK94)fortsetter sine forberedelser til sommerens aktiviteter. Fra 16. - 20. april skal spillerne ha ny treningssamling. Trenerne Axel Stefansson og Trine Haltvik samler spillerne i Skien, med Skien Sportell og Skien Fritidspark som base. Birgitte Karlsen Hagen har gjort en stor sesong og er igjen tatt ut på landslaget. Vi gratulerer og ønsker Birgitte lykke til på samling!

Emilie Hovden og Kristi Madsen tatt ut på LK96 samling

Jentelandslaget (LK96), med spillere født i 1996-97, skal ha neste samling fra 18. - 22. april i Skien. Bendik Berg og Jeanette Nilsen har treneransvar for denne aldersgruppen. Dette blir andre samling for det nye ungdomslandslaget og meget gledelig er det at to jenter fra Fana er tatt ut - Emilie Hovden og Kristi Madsen. Vi gratulerer jentene med uttaket og ønsker lykke til med samlingen!

Fana sikret Regionsmesterskapet etter 35-15 seier mot Dale

Det var duket for en ren seriefinale i J18 i dag. Fana jentene tok turen til Sunnfjord og bortemøte med Dale. Med mer enn 250 tilskuere var det en flott ramme rundt kampen, og i første omgang var det også lenge jevnt. Fana ledet 12-8 til pause, men i andre omgang viste jentene hva som bor i laget og imponerte til slutt med en sterk 35-15 seier. Dermed er Fana Regionsmester i J18 denne sesongen.



Nyhetsarkiv

Fana IL © 2009. Kontakt Fana IL.
Nettsidene er utviklet av Cox og Oktan Digital.



Intranett

Brukernavn 
Passord