Publisert
søndag
23
januar
2011
2.divisjon Askøy - Fana 17-34
Damelaget reiste seg etter Viking kampen og vant en klar 17 måls seier i kveldens bortekamp mot Askøy. Et Fana lag uten flere av de sentrale spillerne startet litt tregt, men avsluttet den første omgangen strålende og kunne ta med seg en 19-8 ledelse til pause. I den 2.omgangen fortsetter laget det gode forsvarsspillet og har full kontroll mot et stygt spillende Askøy lag.
Etter den dårlige kampen mot Viking på tirsdag, var det revansjetid for damene. Ettersom Os hadde gått på et uventet tap tidligere på dagen var kampen ekstra viktig for å holde de på god avstand. Med mye av sentrallinjen borte (Emilie, Lene, Celine og Karoline) var det mye ansvar på de gjenværende spillerne.
Kampen starter ikke altfor bra for Fana, og Askøy holder følge til 6-6. Derfra avslutter jentene 1.omgang strålende og kan gå til pause med 19-8 ledelse. Askøy får et helt korrekt direkte rødt kort i siste del av omgangen, og mister dermed sin beste spiller i kampen. Debut Mariell Solberg går inn og leverer meget bra i forsvaret, og gjør en flott debut.
I den 2.omgangen fortsetter Fana det gode forsvarsspillet, og Mathilde står godt i mål og holder Askøy på behørig avstand. Det gir flere fine kontringer og hele laget leverer en bra kamp. En kontrollert 17 måls seier til slutt mot et stygt spillende Askøy lag.
Dagens Fana lag: June, Mathilde, Katinka, Lise Marie, Synne, Kristine, Elisa, Gerd Elisabeth, Catharina og Mariell
Sist oppdatert 17.05.2012 kl 22:36
<- Tilbake



























