Publisert
torsdag
30
juni
2011
Gøy på idrettskolen!
Vel 30 barn i alderen 8-12 år var påmeldt til årets idrettskole i regi av Fana IL og gikk over fire dager på Fana Stadion. Grunnet det svært så våte været, ble mange av aktivitetene kjørt i Høiehallen og i gymsalen. Men dette så ikke til å legge særlig demper på idrettsgleden!
Ungdomsutøveren vår Jens Martin Bolstad som har fått plass på Ung:Leder programmet i regi av Norges Friidrettsforbund, hadde i år ansvaret for å planlegge og organisere idrettskolen. Med seg som mentor har han hatt Endre Raa. Elisabeth Gjelsvik og Eline Bruce har vært med som leder-assistenter for å gi utøverne en best mulig oppfølging underveis.
Utøverne har fått prøve seg i de fleste friidrettsøvelsene og har fått god teknisk veiledning underveis. Strålende innsats er observert og mange smilende fjes!
Eline Bruce gir gode råd i stille lengde.
Utøverne ble delt inn i to grupper og trente her høyde
Torsdagen var siste dag og endelig var været med oss! Lagkamp bestående av øvelsene 60m, lengde, høyde, kule og stafett ble gjennomført med full innsats ute på stadion. Det var god konkurranseånd mellom lagene og all ble behørig premiert til slutt med medalje, sekk og matboks. Så ble det servert deilig pizza og brus før årets idrettskole ble avsluttet.
Takk for flott innsats fra Fanas ledere og så håper vi at alle utøverne har hatt en kjekk uke hvor nye ferdigheter er terpet på og at de har kjent på følelsen av mestring!
Sist oppdatert 17.05.2012 kl 19:21
<- Tilbake



24.jpg)
























