Aktiviteter:

Telenorlekene 2011 Publisert søndag 27 mars 2011
/   Skrevet av Tor Egil Saue

Telenorlekene 2011

3 løpere fra alpingruppen hadde kvalifisert seg for deltakelse på Telenorlekene 2011, som er en konkuranse for de beste fra hver krets i aldergruppen 12-13 år.

Fana-alpinister: Joakim Mjelde og Hermann R Knudsen

Fra venstre: Hermund Rokne Altenau, Voss alpin, Johan Cappelen-Dahl, Bergens skilag, Hermann Rognes Knudsen, Fana alpin, Eivind Vetaas Sjøtun, Voss alpin og Joachim Mjelde, Fana alpin.

                    Telenorlekene 2011

 

Fra 18. til 20. mars ble det arrangert Landsfinale for gutter og jenter i alderen 12-13 år på Jølster Skisenter. Elise Røynstrand, Hermann Rognes Knudsen og Joachim Mjelde var tatt ut til å representer Hordalandskikrets i Landsfinalen og fikk muligheten til å konkurrere med de beste alpinister fra alle landsdeler i Norge under Telenorlekene. Det ble kjørt i grenene super-g, storslalåm og slalåm.  Totalt deltok ca 80 jenter og over 100 gutter fra hele landet.

 

Det begynte med kveldstrening på tirsdag med representantene fra de andre klubbene i Hordaland. Onsdag var det storslalåm trening og torsdag var det offisielle super-g trening for alle deltagerne fra de forskjellige kretsene rundt om i landet.   

 

På fredag begynte rennene med super-g der fikk Elise en 64. plass, Herman en 59. plass og Joachim en 17. plass. På lørdagens storslalåm renn fikk Elise en 57. plass, Herman en 52. plass og Joachim en 13. plass. I slalåm rennet på søndag kjørte Herman inn i en flott 8. plass og Joachim i en 11. plass.

 

Hordaland skikrets ble tilsutt premieret med 3. beste krets, hvilket er meget bra når vi stilte med 11 løpere og de foran oss stilte med rundt 30 løpere.

 

 

                    Elise Røynstrand


Sist oppdatert 17.05.2012 kl 18:44

<- Tilbake


Hovedsponsor:




Samarbeidspartnere:





Flere Nyheter:

Haakon med sesongens andre Fisseier

Haakon Rognes Knudsen vant idag slalomrennet på Voss.

Dette var sesongens andre seier og femte pallplassering. Seieren idag sikret Haakon 25.16 fispunkter som igjen er en solid forbedring.

Imorgen og søndag venter 2 storslalomrenn i Bavallen

Haakon Rognes Knudsen med 2 pallplasser i Jølster

Haakon ble 2 igår og tre idag under Fisrennene som har blitt arrangert i Jølster.

Rennene er en del av "Vestlandscupen" som blir avsluttet med ett slalom og to storslalomrenn på Voss kommende helg.

Haakon var idag kun 24 hundredeler fra førsteplassen og skaffet seg dermed en solid punktforbering.

Samnanger rennet 2012

Da har en besluttet at det for lang løype blir Slalåm lørdag og Storslalåm søndag. Ingen endringer for kort løype.

Startnumre hentes lagvis i sekretariat fra: 09.00
Lagledermøte i målområdet: 09.15
Besiktigelse av løype: 09.45 – 10.15
Start 1. omgang kort og lang løype : 10.45
Start 2. omgang kort løype: Umiddelbart etter 1. omg. er ferdig
Start 2. omgang lang løype: ca. kl. 12.45 

Gjennomføring: Rennet blir gjennomført i to atskilte løyper ved tvillingtrekket: 

• Kort løype for klassene 10 år og yngre.

• Lang løype for klassene 11 år og eldre.

• Løpere som er 11 år og som ønsker å kjøre kort løype kan gjøre det.

Lang løype i både storslalåm og slalåm vil bli stukket med enkel flagg/staur uten ytterport med unntak for langsvinger, vertikaler og hårnåler.

Deltakende klubber bes være forberedt på å måtte stille med en portvakt pr. klubb.

Premiering: I målområdet umiddelbart etter rennet.
For kort løype umiddelbart etter dette rennet er ferdig.
Premier til alle løpere i klassene til og med 12-13 år.
Ellers premiering i henhold til Norges Skiforbunds regler.

Joachim Mjelde med 2 pallplaseringer på ECO-cup i Hemsedal

Helgen som var ble det arrangert Eco cup i Hemsedal. 4 fanaløpere tok turen for å konkurrere med Norges beste alpinister i aldersgrupper opp tom 15 år.

Joachim Mjelde ble 2 i storslalom og 3 i slalom 

Kveldtrening uke 7

Rekrutttrening går som vanlig torsdag

Det blir endringer for den eldste gruppen denne uken pga været
Eikedalen er stengt ikveld så trening idag utgår men vi kjører trening onsdag og torsdag
Det blir da for den eldste gruppen slik:
 
Onsdag:
GS i lysløypen
Torsdag:
SL i lysløypen


Nyhetsarkiv

Fana IL © 2009. Kontakt Fana IL.
Nettsidene er utviklet av Cox og Oktan Digital.



Intranett

Brukernavn 
Passord