Publisert
torsdag
17
juni
2010
Sesongen i full gang på Folgefonna
Ivrige alpinister i Fana alpin har allerede 13 skidager på Folgefonna. Her ser vi Erlend Størdal Tveit i god fart gjennom Super G løypen. Strålende vær og godt skiføre har skapt et godt grunnlag for gode skidager. Utbyttet fra treningene har vært veldig bra og løperene har fått utviklet sine ferdigheter på ski.
Det har vært strålende forhold på Folgefonna i mai og juni. Samlingene foregår på Folgefonn Sommarskisenter i Jondal. Fana alpin har leid et hus på Espeland i Jondal der vi bor samlet. Noe som skaper gode muligheter for sosialt samvær og hyggelige stunder. Når vi er på Folgefonna er det fokus på grunnleggende teknikk og forbedringer. I slutten av juni skal er det ytterligere 8 dager på ski fordelt på to langhelger. Dermed vil vi ha gjennomført 21 skidager på Folgefonna før ferien.

Første samlingen ble benyttet til Super G kjøring der bruk av snøscooter er nødvendig for å komme helt opp på toppen til Super G løypen. 
På toppen av løypen samles løperene for en gjennomgang av dagens mål og aktiviteter av Hovedtrener Anders Neteland.

Før løperene får anledning til å sette utfor skal løypen grundig besiktiges av løperene. Sikkerhet og kvalitet til treningene er viktige prinsipper som skal følges.

Så er vi klar til å sette i gang, her ser vi Kathrine Neteland i god driv gjennom Super G løypen.

Sist oppdatert 08.02.2012 kl 09:07
<- Tilbake











